مجله پزشکی تخصصی
 
نویسندگان
پیوندهای روزانه
لینکی ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

افتادگی پلک ها چگونه درمان می شود؟

درمان افتادگی پلک بستگی به علت خاص و شدت پتوز دارد. اگر این وضعیت حاصل بالا رفتن سن یا مادزادی باشد، ممکن است تحت درمان قرار نگیرید. پزشک شما ممکن است توضیح دهد که هیچ درمانی نیاز نیست، زیرا این وضعیت معمولا برای سلامتی شما مضر نیست. با این وجود، اگر بخواهید افتادگی پلک کاهش یابد، میتوانید عمل جراحی پلاستیک را انتخاب کنید.

اگر پزشک شما متوجه شود که افتادگی پلک ناشی از یک بیماری زمینه ای است، احتمالا تحت درمان قرار خواهید گرفت. این درمان باید به طور معمول افتادگی را متوقف کند.

اگر افتادگی پلک مانع از بینایی شما شده باشد، نیاز به درمان پزشکی خواهید داشت. پزشک ممکن است عمل جراحی را توصیه کند. عینک های مجهز به ptosis crutch نیز می توانند پلک را نگه دارند و گزینه درمانی دیگر باشند. این درمان اغلب زمانی که افتادگی پلک موقتی است، بسیار مفید است. عینک ممکن است در صورتی که کاندیدای خوبی برای عمل جراحی نباشید نیز توصیه شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۳۹:۰۹ ] [ Dragon_Tamers ]

علائم افتادگی پلک

علائم اصلی افتادگی پلک این است که یک یا هر دو پلک فوقانی پایین می افتد. در برخی موارد این مسئله می تواند بینایی شما را مختل کند. با این حال، بسیاری از افراد متوجه می شوند که پایین افتادن پلک به سختی قابل توجه است و یا همیشه بروز نمیکند. همچنین ممکن است چشم های بسیار خشک یا آبدار داشته باشید و ممکن است متوجه شوید که صورت شما خسته و ملول به نظر میرسد.

 قسمت اصلی که دچار مشکل میشود اطراف چشم هاست و ممکن است درد داشته باشید، که همین درد باعث میشود خسته به نظر برسید. بعضی از افراد مبتلا به پتوز شدید ممکن است مجبور شوند سر خود را به عقب خم کنند تا هر بار که صحبت می کنند جلوی خود را ببینند، حتی وقتی یک مکالمه عادی دارند.

پزشک باید افتادگی پلک مداوم را بررسی کند تا مطمئن شود هیچ بیماری اساسی وجود ندارد. در صورت بروز سردرد میگرنی یا سایر مسائل از زمان ابتلا به افتادگی پلک، حتما باید به پزشک مراجعه کنید.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۲:۰۳ ] [ Dragon_Tamers ]

افتادگی پلک که پتوز نیز نامیده میشود، ممکن است به علت آسیب، بالا رفتن سن یا اختلالات مختلف پزشکی رخ دهد. این وضعیت زمانی که یک چشم را تحت تاثیر قرار میدهد، پتوز یک طرفه و زمانی که هر دو چشم را درگیر می کند پتوز دو طرفه نامیده میشود. این وضعیت ممکن است بروز کند و دوباره از بین برود و یا ممکن است دائمی باشد. پتوز می تواند در هنگام تولد وجود داشته باشد، که در این صورت به عنوان پتوز مادرزادی شناخته می شود، یا بعدا در طول زندگی بروز کند، که به عنوان پتوز اکتسابی شناخته می شود.

با توجه به شدت بیماری، افتادگی پلک های بالایی می تواند بسته به میزانی که مانع مردمک می شود، بینایی را کاهش دهد یا جلوی دید را بگیرد. در بیشتر موارد، این وضعیت یا به طور طبیعی و یا از طریق مداخله پزشکی حل خواهد شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۵:۴۴ ] [ Dragon_Tamers ]
[ ۱ ][ ۲ ]
.: Weblog Themes By nasrblog :.

درباره وبلاگ

جامع ترین اخبار تخصصی روز دنیا را در اینجا بخوانید.
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب