مجله پزشکی تخصصی
 
نویسندگان
پیوندهای روزانه
لینکی ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

 

با توجه به این که روز به روز افراد بیشتری به گلوتن حساسیت پیدا می کنند، مصرف غذاهای بدون گلوتن بیشتر و بیشتر محبوب شده است. اما چگونه می توان گفت که یک فرد واقعا نمی تواند گلوتن را تحمل کند؟ برای برخی، خوردن این پروتئین که اساسا از گندم مشتق شده است، مشکلی ایجاد نمی کند، در حالی که بقیه افراد طیف کاملی از علائم را تجربه می کنند، علائمی که برخی از آنها می توانند زندگی را به کابوسی تبدیل کنند. اگر بعد از خوردن غذاهای حاوی گلوتن، حداقل چهار مورد از این ۱۰ علامت را تجربه کرده اید، ممکن است زمان آن باشد که در مورد تغییر رژیم غذایی خود فکر کنید.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۳۰:۴۹ ] [ Dragon_Tamers ]

 

استرین (strain) زمانی رخ میدهد که عضله یا تاندون (تاندون بافتی است که ماهیچه را به استخوان متصل میکند) آسیب ببیند. اسپرین (sprain) زمانی رخ می دهد که یک رباط آسیب ببیند، رباط انتهای یک استخوان را به استخوان دیگر متصل می کند. برای هر دو آسیب، پاسخ اغلب RICE است، که معرف rest, ice, compression, elevation  می باشد، یعنی: استراحت، کمپرس یخ، فشار کنترل شده از طریق بانداژ یا آتل و بالا نگه داشتن اندام آسیب دیده.

مقابله با کشیدگی و پارگی رباط، تاندون ها و عضلات ( استرین و اسپرین)

-استراحت

استراحت، برای کمک به التیام کشیدگی و پارگی تاندون، رباط یا عضله بسیار مهم است. بسته به جایی که آسیب دیده است، شما میتوانید یک یا دو روز به خود استراحت دهید. چوب دست و عصا می توانند در برخی شرایط کمک کنند. اگر پیچ خوردگی یا کشیدگی شدید شود، ممکن است به درمان های فیزیکی نیاز داشته باشید. پزشک می تواند آسیب شما را ارزیابی کند و بهترین روش های درمانی را توصیه کند. در هر صورت، به تدریج قادر به انجام فعالیت های خود خواهید بود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۲۷:۲۳ ] [ Dragon_Tamers ]

 

کبد شما بعد از پوستتان، دومین ارگان بزرگ در بدن شماست. کبد با آنکه اغلب نادیده گرفته می شود اما چندین وظیفه مهم انجام می دهد. اینها علائمی هستند که ممکن است نشان دهنده مسمومیت کبد باشند. کبد یک ارگان همه کاره است. آن به بدنتان کمک می کند چربیها را پردازش کند، پروتئین ها را سنتز کند، فاکتورهای انعقاد خون را تنظیم کند و سموم مضر را از خونتان بزداید. ویروسها، استفاده از مواد مخدرــ از جمله داروهای رایجی مانند استامینوفن ــ سموم و استفاده از الکل می تواند باعث آسیب کبدی شود. خوشبختانه کبد شما این توانایی را دارد که خودش را ترمیم کند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۲۳:۴۸ ] [ Dragon_Tamers ]

 

علت سرگیجه‌های ناگهانی که بعد از بلند شدن از زمین یکباره بروز می کند چه می‌تواند باشد؟ چه مواردی در این وضعیت تاثیر می‌گذارند؟ علت سرگیجه‌های مداوم چیست؟ چگونه باید آن را حل کنیم؟

مطالعات جدیدنشان می دهد علائم سرگیجه، ضعف و احساس سبکی سر پس از ایستادن می‌تواند از نشانه‌های خطر ابتلا به بیماری‌های مغزی مانند پارکینسون یا زوال عقل باشد.  احساس سرگیجه پس از ایستادن به دلیل افت ناگهانی فشار خون می‌تواند یک مشکل جزئی باشد که در اثر استفاده از دارو یا کم شدن آب بدن صورت گیرد. اما در صورتی که این مشکل به صورت مکرر رخ دهد، می‌تواند نشانه ای از یک بیماری جدی تر به نام «افت فشار خون وضعیتی (orthostatic hypotension)» باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۲۰:۱۵ ] [ Dragon_Tamers ]

برخی از مردم می‌گویند که درد مفصل یا پشت‌شان با سرد شدن آب و هوا زیاد می‌شود اما یک مطالعه‌ی جدید نشان می‌دهد که هیچ ارتباطی بین مفاصل دردناک و الگوهای بارندگی وجود ندارد.

درد پشت یا مفصل در روزهای بارانی

این مطالعه، ادعاهای بیمه‌ی مربوط به بیش از ۱٬۵ میلیون نفر ۶۵ ساله و بالاتر را به همراه اطلاعات بارندگی روزانه از اداره‌ی ملی اقیانوسی و و جوی تجزیه‌ و تحلیل کرد. پزشکان با استفاده از ادعاهای بیمه به تعداد مراجعات بیماران به پزشکان به علت درد پشت یا مفصل در روزهای بارانی در مقابل روزهای غیربارانی نگاهی انداختند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۱۶:۵۲ ] [ Dragon_Tamers ]

افتادگی پلک ها چگونه درمان می شود؟

درمان افتادگی پلک بستگی به علت خاص و شدت پتوز دارد. اگر این وضعیت حاصل بالا رفتن سن یا مادزادی باشد، ممکن است تحت درمان قرار نگیرید. پزشک شما ممکن است توضیح دهد که هیچ درمانی نیاز نیست، زیرا این وضعیت معمولا برای سلامتی شما مضر نیست. با این وجود، اگر بخواهید افتادگی پلک کاهش یابد، میتوانید عمل جراحی پلاستیک را انتخاب کنید.

اگر پزشک شما متوجه شود که افتادگی پلک ناشی از یک بیماری زمینه ای است، احتمالا تحت درمان قرار خواهید گرفت. این درمان باید به طور معمول افتادگی را متوقف کند.

اگر افتادگی پلک مانع از بینایی شما شده باشد، نیاز به درمان پزشکی خواهید داشت. پزشک ممکن است عمل جراحی را توصیه کند. عینک های مجهز به ptosis crutch نیز می توانند پلک را نگه دارند و گزینه درمانی دیگر باشند. این درمان اغلب زمانی که افتادگی پلک موقتی است، بسیار مفید است. عینک ممکن است در صورتی که کاندیدای خوبی برای عمل جراحی نباشید نیز توصیه شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۳۹:۰۹ ] [ Dragon_Tamers ]

علائم افتادگی پلک

علائم اصلی افتادگی پلک این است که یک یا هر دو پلک فوقانی پایین می افتد. در برخی موارد این مسئله می تواند بینایی شما را مختل کند. با این حال، بسیاری از افراد متوجه می شوند که پایین افتادن پلک به سختی قابل توجه است و یا همیشه بروز نمیکند. همچنین ممکن است چشم های بسیار خشک یا آبدار داشته باشید و ممکن است متوجه شوید که صورت شما خسته و ملول به نظر میرسد.

 قسمت اصلی که دچار مشکل میشود اطراف چشم هاست و ممکن است درد داشته باشید، که همین درد باعث میشود خسته به نظر برسید. بعضی از افراد مبتلا به پتوز شدید ممکن است مجبور شوند سر خود را به عقب خم کنند تا هر بار که صحبت می کنند جلوی خود را ببینند، حتی وقتی یک مکالمه عادی دارند.

پزشک باید افتادگی پلک مداوم را بررسی کند تا مطمئن شود هیچ بیماری اساسی وجود ندارد. در صورت بروز سردرد میگرنی یا سایر مسائل از زمان ابتلا به افتادگی پلک، حتما باید به پزشک مراجعه کنید.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۲:۰۳ ] [ Dragon_Tamers ]

افتادگی پلک که پتوز نیز نامیده میشود، ممکن است به علت آسیب، بالا رفتن سن یا اختلالات مختلف پزشکی رخ دهد. این وضعیت زمانی که یک چشم را تحت تاثیر قرار میدهد، پتوز یک طرفه و زمانی که هر دو چشم را درگیر می کند پتوز دو طرفه نامیده میشود. این وضعیت ممکن است بروز کند و دوباره از بین برود و یا ممکن است دائمی باشد. پتوز می تواند در هنگام تولد وجود داشته باشد، که در این صورت به عنوان پتوز مادرزادی شناخته می شود، یا بعدا در طول زندگی بروز کند، که به عنوان پتوز اکتسابی شناخته می شود.

با توجه به شدت بیماری، افتادگی پلک های بالایی می تواند بسته به میزانی که مانع مردمک می شود، بینایی را کاهش دهد یا جلوی دید را بگیرد. در بیشتر موارد، این وضعیت یا به طور طبیعی و یا از طریق مداخله پزشکی حل خواهد شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۲۵:۴۴ ] [ Dragon_Tamers ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By nasrblog :.

درباره وبلاگ

جامع ترین اخبار تخصصی روز دنیا را در اینجا بخوانید.
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب